AS Bradu 9 – 8 FCM Maidan

Ora 17:00. Vantul si soarele puternic nu au impiedicat cei 2 spectatori sa asiste la acest amical.
FCM Maidan a inceput in forta conducand in primele 5 minute cu scorul de 3 – 0, dar dupa inca cateva minute, AS Bradu a inceput sa-si revina, si profitand in special de greselile lui Ady, au reusit sa preia conducerea. La pauza AS Bradu conducea cu 4 goluri diferenta, FCM fiind pusa la pamant datorita oboselii acumulate incepand cu ora 15:00 (bere multa si fotbal la greu). Dupa pauza, maidanezii si-au revenit si au redus diferenta la un gol. Meciul se incheie 9-8 pentru gazde, care, au descoperit noi talente pentru intarirea echipei in vederea sezonului urmator. Dupa meci jucatorii s-au cinstit cu si mai multa bere la carciuma din comuna.